ساعت فلش مذهبی
سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا
درباره وبلاگ
رائد[867]

ویرایش

حضرت آیت الله خامنه ای ؛ رهبر انقلاب اسلامی در به ثمر رسیدن دست آوردهای هسته ای در یک دهه اخیر(از پیوستن به جمع کشورهای هسته ای تا اثبات حق هسته ای ایران به دنیا) نقش ویژه ای داشتند و دارند.

اما جایگاه ایشان در بستن پرونده پی ام دی بسیار ویژه تر و دارای بررسی جداگانه است که به گوشه ای از آن می پردازیم؛

طبق یکی از بند های برجام(احتمالا 14) مدیر کل آژانس انرژی اتمی الزامی بر بسته شدن پرونده پی ام دی در گزارش خود ندارد و علاوه بر آن کشور های 5+1 باید قطعنامه ای را با هدف بسته شدن پی ام دی به شورای حکام ارائه دهند.

اگر به کلمه ی هدف توجه کنیم، می بینیم که در این بند از برجام و همچنین کل برجام شورای حکام مجبور نیست که ادعاهای دروغین علیه برنامه هسته ای ایران عزیز را مختومه کند.

اما رهبر انقلاب در نامه خود به ریس جمهور تکلیف کردند که ایران در صورتی به دو تعهد خود یعنی نوسازی راکتور اراک و تبادل اورانیوم عمل می کند که پرونده پی ام دی بسته شده باشد. این تدبیر عزتمندانه ایشان که به غرب پیام«عدم وابستگی ایران به توافق هسته ای» را مخابره می کرد، آژانس را مجبور کرد که پی ام دی را هرچه سریع تر ببندد.

تا یکبار دیگر مزیت نسبی جمهوری اسلامی در مقایسه با سایر کشورهای اسلامی به چشم بیاید؛

رهبری قدرتمند که قادر است منافع ملی کشورش را در نظام گرگ‌صفت بین الملل حراست کند؛

 چه آنجا که کشورش تهدید نظامی می شود،

چه آنجا که مردمش در چنگال کشوری دیگر اسیر شده اند ،

و چه آنجا که پای میز مذاکره در میان است

 

 توماس فریدمن، مقاله نویس مشهور نیویورک تایمز چندی پیش نوشته بود:

اگر خانه‌ای برای فروش داشتم آن را به آقای خامنه‌ای می دهم تا برایم بفروشد ‎ ؛

او یکی از برترین مذاکره کنندگان دنیاست که توانست با دست خالی با 6 قدرت بزرگ مذاکره کند

و به عنوان کلام آخر:

امنیت اسرائیل تامین خواهد شد. چه توافق هسته ای بشود چه نشود.(امام خامنه ای)

مطلب بعدی : خیابان امیر دریادار سیاری        مطلب قبلی : چهارمین سالگرد شهادت شهید صمد امیدپور
+ رو به قبله ست همه عمر، خدایا! غلط است قبله بایست به سمتش متمایل باشد اگر این طرز نماز است که او می‌خواند ترس دارم که نماز همه باطل باشد+ دستی از غیب آمد کز نو گلچین سازد سابقون السابقون را... . . . تصویر: شهید حامد کوچک زاده در مراسم تشییع شهید سیداسماعیل سیرت نیا+ بر در میکده ات بهر تملّق گویم نوکر بی سر و پای حسنِ عسکری ام دلم از بس که نرفته است زیارت خون شد برسانید براتی به خدا مشتری ام سامرا رفتن من دست عزیز دل توست جان فرزند خودت باز بگو می بری ام؟+ ما زینبی هستیم توکلت علی الله......+ حرم زینب عجب حال و هوایی دارد سوریه فیض شهادت چه صفایی دارد بنویسید به روی کفن این شهدا چقدر عمه سادات فدایی دارد . . . عکس: وداع فرزند شهید حمیدرضا اسداللهی با پدر+ کاش امشب حرمت مذاکراتی، بشود پنج و یک گوشه ی تو راه نجاتی بشود اربعین نامه ی تحریم حرم را بشکن حاضرم جان بدهم، توافقاتی بشود+ این بار نوبت «والسابقین الی ارادته» است. خوشا کسانی که به دریای حسین پیوستند... کسانی لیاقت رسیدن به امام را یافتند که اهل رقابت باشند. رقابت به سبک حبیب.. . . . عکس: شهید مدافع حرم سجاد طاهرنیا محل شهادت: سوریه تاریخ شهادت: شب عاشورای 1437+ دهــان هــا پـــر از نـــام زیـــبـــای تـــو شد... یـــــاحـــســـــــیــــن(ع)+ خــــبــر آمـــد...خـــبـــری در راه اســـــت:) @};-

+ «اذا کان المنادی زینب (س) فأهلا بالشهادة». «اگر دعوت کننده زینب (س) باشد، سلام بر شهادت»! . . . وچه زیبا گفت سردار: نمیتوانیم با امریکاییها قدم بزنیم و انتظار شفاعت شهدا را داشته باشیم....